TÜYAFED – Türkiye Yazılımcılar Federasyonu
Bilişim Yazılım

TÜYAFED – Türkiye Yazılımcılar Federasyonu

Ara 6, 2022

TÜYAFED, Yazılım ve Bilişim sektöründe faaliyet gösteren dernekler tarafından bir araya gelinerek kurulan bir çatı kuruluştur.

Federasyon olarak üç temel amacı bulunmaktadır;

Ekonomik, Sosyolojik politikalar ve stratejiler ile yurtiçi ve yurtdışında güçlü, büyük bir yönetim kadrosu ile hedeflerini oluşturmaktadır.

Yurt içi faaliyetlerimiz olarak hedeflerimiz Yazılımda sektör birliği sağlayarak odalaşmak, Dijital Dönüşümü hızlandırmak, Akademi ve Sanayi Birliği, Türkiye geneli ticaret odalarında yazılım meclislerinin kurulması ve firmalar ile entegrasyonu, Endüstri 4.0 ve 5.0 Entegrasyonu, Gelişmekte olan bölgelerin kalkınması, Eğitim çalışmaları, Ar-ge Kuluçka merkezlerini oluşturulması, Yeni buluşlar ile birlikte Melek yatırımcıları bir araya getirmek olacaktır. Bu kapsamda oluşturulan komitelerin sağlıklı çalışmaları ile birlikte ülkemizin ekonomik refaha kavuşmasında TÜYAFED gerekli katkıları sağlayacaktır.

Yurtdışı hedeflerimiz olarak Asya ve Avrupa’yı birleştirecek büyük proje ile birlikte  Türkiye Cumhuriyeti, Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Kafkas ülkelerini ve Komşu ülkeleri tek bir çatı altında toplayarak yerli-yabancı yazılımları bir araya getirerek başta Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelere  yazılım ve donanım ihracatlarının  önünü açmak ve ülkemize döviz girdisi sağlamaktır.

Teknoloji transferleri sağlayarak ve katma değerli hale gelen  ihracatların yolunu açmak ve Yurt dışına açılmak isteyen mikro, kobi veya büyük ölçekte olan bütün üreticilerimize kurmuş olduğumuz yurt dışı temsilcilikleri ile birlikte kılavuz olmak. Ülkemizde yer alan şirketlerin Global ölçekli birer şirket olması için gerekli alt yapıyı oluşturmak temel hedefimizdir.

Çalıştay hedeflerimiz olarak ta bütün sektörün duayenlerini ve deneyimli firmalarını bir araya getirerek katma değerli çalışmalar ile sektörel  bazlı  çalıştaylar yaparak dış pazarlarda üyelerimize ve üyelerine  rekabet edebilir koşullar oluşturmak temel  hedefimizdir.

YAZILIMCILAR FEDERASYONU TÜZÜĞÜ’NE ULAŞMAK İÇİN BAĞLANTIYI KULLANIN

TÜYAFED YURTİÇİ FAALİYELERİ

  • Yapay Zeka ve Robot Çalıştayı Akademi ve Sanayi
  • Güvenlik ve Siber Güvenlik Teknolojileri Çalıştayı
  • Metaverse Çalıştay & Konferansı

Tüyafed Yurtiçi Hedefleri

Yazılımda sektör birliğini sağlayarak odalaşmanın önünü açmak, Dijital dönüşümün hızlanmasına katkı sunmak,
Akademi ve Sanayi birliğini tesis etmek, Türkiye genelinde Ticaret odalarında yazılım meclislerinin kurulmasını
sağlamak, Endüstri 4.0 ve 5.0 entegrasyonuna aracılık etmek, eğitim çalışmaları ile nitelikli iş gücünün
artmasına destek olmak, Ar‑ge kuluçka merkezlerinin oluşmasına öncülük etmek, yeni buluşlar ile melek
yatırımcıları bir araya getirecek platformlar oluşturmak gibi alanlarda Ülkemizin müreffeh yarınlarına katkı
sunmak için çalışmalar yürütmekteyiz.

Yurtdışı Hedeflerimiz;

Asya ve Avrupa’yı birleştirecek büyük bir proje ile Türkiye Cumhuriyeti, Balkan Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Kafkas Ülkeleri ve komşu diğer ülkeleri tek çatı altında toplamak istiyoruz. Yerli ve yabancı IT ve Yazılım ürünlerini bir araya getirmek suretiyle başta Avrupa ülkeleri olmak üzere gelişmiş ülkelere IT, yazılım ve donanım ihracatının önünü açmak, ülkemize döviz girdisini arttırmak için çalışmalar yürütmekteyiz.

Türkiye, Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Kafkas ülkeleri ve komşu ülke yazılımcılarını tek bir çatı altında toplayarak gelişmiş ülkelere dijital platform aracılığıyla TÜYAFED koordinasyonu üzerinden eleman istihdamı sağlamak.

Tüyafed, 41 ülkeyle anlaşma yapmış ve 24 Yurtdışı Temsilciliği açmıştır. 50000 İhracat Potansiyeline sahip olan üyesi bulunmaktadır.

 

Tüyafed İletişim Bilgileri

  • Köybaşı Caddesi İskele Çıkmazı No:4 L.Hancıoğlu Yalısı Yeniköy/İSTANBUL
  • +90 850 711 0 333
  • info@tuyafed.org

TÜYAFED hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için katalog sunumunu inceleyebilirsiniz. Sunumu incelemek için lütfen Aşağıda ki linke tıklayınız.

TÜYAFED SUNUM

Yorum Yap: