Microsoft Office 365 E-posta Ayarları Değiştirildi
Bilişim Yazılım

Microsoft Office 365 E-posta Ayarları Değiştirildi

May 10, 2020

Bünyesinde birçok işlevsel uygulamayı barındıran Microsoft Office 365, bundan böyle daha güvenilir bir yapıya sahip olacak. Zira Microsoft Office 365 e-posta ayarları değiştirildi. Peki yeni sistem kullanıcıları nasıl koruyacak?

Office 365 fiyatlarına yeni zam! Microsoft‘un bir grup yazılım ve hizmet aboneliği için kullandığı Office 365 ülkemizde de oldukça hızlı bir şekilde benimsenmişti. Fakat bugün Microsoft Office 365 fiyatları için yeni zam geldi! Microsoft Office 365 e-posta ayarları için katı uygulama! ABD merkezli yazılım şirketi, geçen yılın ocak ayında yaşanan ve bu yılın mart ayında yaşanan iki e-posta skandalı üzerinde çalıştı.

Hatırlanacağı üzere “Tümünü Yanıtla” özelliği, aynı anda 52 binden fazla çalışanı etkilemişti. Bir şirketin iç iletişim sistemini saatlerce tıkayan bu özellik, bundan böyle eskisi gibi çalışmayacak. Office 365’in sunucularını da yoran eski sistem, Microsoft’un ve şirketlerin sunucusunu çökertmişti. Geçmişte e-posta zincirindeki alıcı sayısı çok olduğunda ve birden fazla çalışan aynı anda “Tümünü Yanıtla” özelliğini kullandığında yaşanan bu tarz sorunlar, kısıtlama sistemi ile ortadan kalkacak.

Yeni sistem bu hafta dağıtılacak

Artık son 60 dakika içinde 10’dan fazla “Tümünü Yanıtla” dizisine dahil edilen kişi sayısı 5000’den fazla ise e-posta yazılımı çalışmayacak. Böylece aynı anda binlerce e-postanın gönderilmesi engellenecek. Engelleme özelliği devreye girdiğinde 4 saatlik bir kısıtlama uygulaması başlatılacak. Bu uygulama, bir e-posta dizisindeki bütün yanıtları ve yanıtlama mekanizmalarını engelleyecek. Böylece Microsoft sunucularının yükü azalacak. Microsoft, bu engelleme sisteminin önümüzdeki zamanlarda kullanıcılar tarafından yönetilebileceğini de ifade etti.

Son olarak Microsoft’un yöneticileri de bir alarm sistemi eşliğinde bu tarz durumları takip edebilecek.

Yorum Yap: