Unipoly Games; Publisher Olma Yolculuğunu Başlatıyor!
Oyun Teknoloji

Unipoly Games; Publisher Olma Yolculuğunu Başlatıyor!

Eki 10, 2023

Oyun dünyasının önemli isimlerinden olan Unipoly Games şirketinin kurucu ve Ceo’su Emir Emad ve kurucu ortağı Onurhan Aydoğan publisher olma yolcuğuna, heyecan verici yeni projeler ve yenilikçi yaklaşımlarla son gaz devam ediyor.

Onurhan Aydoğan Emir Emad
Onurhan Aydoğan – Emir Emad

Amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesi ile partnerlik ve işbirliği anlaşmaları kuruluyor bununla beraber dünya devi şirketler ile de işbirliği için imza aşamasına gelindi.

Yeni yatırım ve projeler ile beraber Unipoly Games’in hedeflerinde 2024’ün sonuna kadar minimum 100 oyunu Web3 taşıyıp publish edebiliyor olmak var.

Mevcut olarak Unipoly Games Raidfield 2 dışında Raidfield 3, 6 Cube Mystery, Xdriver Pro gibi kendi projeleri olan oyunlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor bu projelerin çıkış tarihleri ise en kısa süre içerisinde Unipoly Games tarafından açıklanacak.

Unipoly Games vizyonu sadece oyunları geliştirmek üzerine olmadığı için artık oyun stüdyolarından başvuru kabul edip ve bu gelen başvurular sonucunda oyun stüdyolarını kendi bünyesine dahil etmeyi 2024 hedefleri arasına almış durumda.

Unipoly Games: “BAŞVURULARI KABUL EDİYORUZ”;

Sizde geleceğin oyunlarını üretip, dünya çapında yayılmasını istiyorsanız;

info@unipolygames.com adresine mail atarak başvuruda bulunun!

Türk oyun şirketi, bağımsız geliştiricilerin oyunlarını Web3’e taşıyacak, casual ve masaüstü oyunları blok zincirine taşıyacak ve Web 2.0’daki uzmanlığını Web 3.0’a taşıyor olacak.

Oyun stüdyoları, geliştiriciler ve oyuncular için yeni bir ekonomik model oluşturan blok zinciri teknolojilerinin olanakları her geçen gün genişlerken, Web 3.0 odaklı oyunlara yönelik projelerin sayısı da arttı. Tahminler, blok zinciri oyun pazarının 2028’de 117 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağını gösterdi.

Unipoly Games Teknolojisi

Blok zincir teknolojisinde yaşanan gelişmelerin sonucu olarak ortaya çıkan NFT, Web 3.0, metaverse gibi kavramlar, video oyun ekosistemine de yeni bir boyut getirdi. Blok zinciri olanaklarını kullanarak geliştirilen ve kendi kapalı devre ekonomik sistemini oluşturan Web 3.0 oyun projelerine yönelik ilgi de arttı. Merkeziyetsiz platformlar üzerine raporlar hazırlayan DappRadar’ın yılın başından bu yana izlediği veriler, Web 3.0 oyun projelerine yönelik yatırımların 1,84 milyarı aştığını gösterirken, oyun geliştiren ve yayımlayan teknoloji şirketi Unipoly Games, stüdyoların geliştirdiği oyunları blok zinciri altyapısıyla Web 3.0 ortamına taşımak ve bu açıdan Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

Blok zinciri oyun pazarı 2028’de 117 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak. 

IMARC Group tarafından hazırlanan raporda, blok zinciri oyun pazarının 2022’de 4,6 milyar seviyesinde olan değerini 2028’e kadar 117,5 milyar dolara taşıması beklendiği görüldü. Blok zinciri teknolojileri sayesinde oyun ekosisteminde güvenlik ve şeffaflığa yönelik artan farkındalığın ve NFT olanaklarının pazarın gidişatını şekillendireceği kaydedildi. Blok zinciri oyunların dağıtılmış defter teknolojisiyle çalıştığını, bu sayede hem stüdyolar ve geliştiriciler, hem yayın şirketleri, hem de oyuncular için güvenli bir finansal ekosistem de oluşturduğunu söyleyen Unipoly Games CEO’su Emir Emad, “Pek çok sektörde konuşulduğu gibi, oyun sektöründe de Web 3.0’ın şekil vereceği bir gelecekten söz etmek mümkün. Unipoly Games olarak casual ve masaüstü oyun geliştirme ve yayımlama deneyimini, 1 yıldır Web 3.0 tabanlı oyunlara taşıyoruz. Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirerek, yerli geliştiricilerin, oyun stüdyolarının oyunlarını, Unipoly Coin adını verdiğimiz token’ın kullanıldığı kendi blok zinciri altyapımızla Web 3.0’a taşımalarına destek olacağız” dedi.

Unipoly Games 2 milyondan fazla indirildi

Web 2.0 ve masaüstü odaklı oyun geliştirirken son bir yıldır Web 3.0 teknolojilerine yoğunlaştıklarını kaydeden Emir Emad, “24 çalışanıyla İstanbul’da faaliyet gösteren Unipoly Games olarak geliştirdiğimiz Raidfield 2 oyunumuz, organik bir biçimde 2 milyonu aşkın indirmeye ulaştı. Raidfield 2’nin başarısını Raidfield 3, 6 Cube Mystery gibi, benzersiz senaryoları ve etkileyici deneyimleriyle dikkat çeken casual ve masaüstü oyunlarımızın başarıları izledi. Bugün, Unipoly olarak geliştirdiğimiz blok zinciri ve bu blok zincirinin ekosistem token’ı Unipoly Coin’i kullanarak uzmanlığımızı Web 3.0 odağında uygulamayı sürdürüyoruz. NFT mimarisini de destekleyen Unipoly Coin, oyunculara kendi karakterlerini NFT’ye çevirme ve pazaryerlerinde satma olanağı sunuyor. Bu sayede hem oyunlara olan bağlılıkları artıyor, hem de geliştiricilerin başarısı destekleniyor. Öte yandan Unity 3D oyun motoruyla geliştirdiğimiz oyunlara çok yakında Unreal Engine ile üreteceklerimizi eklemek için çalışmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kuluçka merkezi gibi çalışarak stüdyoları destekliyoruz”

Bir yayıncı ve geliştirici olarak Türkiye’deki oyun ekosistemini de desteklediklerini dile getiren Unipoly Games CEO’su Emir Emad, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Unipoly Games olarak, aynı zamanda bir kuluçka merkezi rolü üstleniyoruz. Bize başvuran tüm oyun stüdyolarının oyun üretme kapasitelerini, ürettikleri oyunların kalitesini, hem tasarım ve yazılım, hem de iş modeli ve finans bağlamında güçlendirmek için destek oluyoruz. Türkiye’deki oyun ekosisteminin uluslararası standartlarda işler üretebileceğine ve Web 3.0 çağında da yeni başarı hikayeleri yazabileceğine inanıyoruz.”

Yorum Yap: