Covid-19 Virüs Aşısı Bulundu İddiası
Bilim

Covid-19 Virüs Aşısı Bulundu İddiası

May 10, 2020

İtalya corona virüs aşısı için adından söz ettirdi. İddiaya göre yapılan çalışmaların sonucunda başarı elde edildi. İtalya Covid-19 aşısı için laboratuvar deneylerinde farelerden sonuç aldığını belirtti.

Virüsün şu ana kadar dünya genelinde 4 milyondan fazla kişiye bulaştığı, yapılan testlerle onaylanmış durumda. 1.380.000 kişi iyileşirken 279 bin kişi ise hayatını kaybetti.

İtalya corona virüs aşısı için iddialı

Salgının en ağır etkilerinin yaşandığı ülkelerden olan İtalya, virüs çalışmalarında önemli bir sonuç aldığını iddia etti. Günden güne artan vaka ve ölüm sayılarının gölgesine devam eden aşı çalışmaları için ülkeler kıyasıya bir yarışa girmiş durumda. Bu yarışta aşıyı bulduğuna dair son açıklamayı yapan ülke ise İtalya oldu. 10 Mayıs itibariyle İtalya’da 218 bin onaylanmış vaka, 103 bin iyileşen ve 30 bin vefat eden kişi bulunuyor.

Dünya genelinde 80 farklı bilim insanı grubunun aşı için çalıştığı belirtiliyor. Bu çalışmalardan İtalya corona virüs aşısı için açıklama yaptı. Fareler üzerinde yapılan deneylerde aşı olan farelerin, virüse karşı antikorlar ürettiği söylendi. Bu da aşı olunduktan sonra vücudun virüse karşı bağışıklık kazandığı anlamına geliyor.

Aşı çalışmasının şu ana kadar geliştirilen en gelişmiş aşı olduğu iddia edildi.

İtalya Covid-19 aşısı için açıklama yaptı ancak uluslararası kuruluşlardan gelen bir onaylama açıklaması henüz yok.

Yorum Yap: